درباره نویسنده

علی لطفی

کارشناس دیجیتال مارکتینگ، نویسنده

مطالب مشابه

3 نظر

 1. امیر حسین

  تا حالا چند جلسه با سرمایه گذارها واسه سایتمون داشتیم، یه چیزی ذهنم را بدجوری مشغول کرده بود که گفتم شاید بد نباشه اینجا سوالی در موردش بپرسم یا حداقل دلمشغولی خودم را نوشته باشم. حرفم اینه: تو ایران چیزی به نام سرمایه گذاری خطر پذیر وجود نداره! آقا میدونم حالا میگید اکوسیستم کارآفرینی و انجمن سرمایه گذاری و چی و چی.. را داری میبری زیر سوال! صبر کنید تا جای من باشید تا بفهمید چی میگم..
  این شرکت های معظم سرمایه گذار خطرپذیر که تو همین سایت هم خیلیشون معرفی شدند فقط سرمایه گذارند همین.. خطرپذیر نیستند. اگه این حرف من را باور نمی کنید در موردشون تحقیق کنید ببنید روی چندتا بیزینس تا حالا سرمایه گذاری کردند که شکست خورده؟ بعضیهاشون اصلا هیچ بیزینس شکست خورده ای تو کارشون نیست اگر هم باشه خیلی کم در موردش حرف میزنند یا اصلا حرف نمی زنند پس اینا کجا خطر کردند؟؟ قضیه خیلی ساده است اونا روی کسب و کارهایی سرمایه گذاری می کنند که بالاترین ضریب اطیمنان را نسبت به بازگشت سرمایه داشته باشه که البته غیر منطقی هم نیست و کاملا درسته اما اینقدر ضریب این اطمینان را بالا برند که دیگه خطرپذیری معنا نداره
  شما تجربه امیر شوکتی را بخونید (لینک) تا باورتون بشه که همه این شرکتها و صندوقهای سرمایه گذاری فناوری تو ایران فقط سرمایه گذارهایی هستند که اگه بازار مسکن یا واردات ماشین و صادرات کشمش سودآوری بیشتری از IT داشه باشه میرند اونجا.. پس اگه اینجا هستند باور کنید یکی از دلایلش این هست که فعلا حوزه استارتاپها اوضاع حال و آینده اش از ماشین و خونه و صادرات پسته و … خیلی بهتره
  لب کلام اینقدر منو بالا پائین کردند و تو سر کار زدند که بگند اینقدرها که تو می گی نمی ارزه و این داستانها.. من می دونم که به سرمایه نیاز دارم و سختی کار و طی کردم که به درآمد ثابت رسیدم حالا منتظر سرمایه ام تا کار را توسعه بدم اما چیزی به اسم خطرپذیری تو کار این بزرگوارن ندیدم. اصولش سرمایه گذاری میگه که هیچ سرمایه گذاری بدون خطر نیست.. اینا سرمایه گذارند. همین و هر سرمایه گذاری هم ریسک خودش را داره و باور کنید که بعضیی هاشون فقط پول دارند اصلا نمی دوند فرق سرمایه گذار با یه پولدار چیه.. واقعا دنبال ریسک نزدیک به صفر هستند!!

  پاسخ
 2. ammar

  لطفا اگر سرمایه گذار شخصی vc میشناسید معرفی کنید.
  با تشکر

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نت استارت © 2013 / بازنشر و اقتباس از محتوای نت‌استارت در هر رسانه و به هر روش ممنوع است، هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد.